20. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu 11-16 Listopada 2020r.

Drodzy Państwo,

Przed nami 20. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu. 11-16.11.2020r.
Będzie to podróż poprzez różnorodność form współczesnego teatru pantomimy w Europie. Teatru, który, pomimo odmiennych korzeni, łączy, będąca coraz większym wyzwaniem, idea sztuki poza słowami. Oryginalna poetyka, humor, zaskakująca wrażliwość i emocjonalność twórców oraz wykonawców przedstawień sprawia, że pantomima wymyka się oczywistym definicjom. Dzięki artystom z Polski, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Rosji, tegoroczna edycja naszego Festiwalu ukaże niejednoznaczne, interesujące i poruszające oblicze pięknej sztuki świadomego milczenia.

Za nami wiele zmian, a jeszcze więcej przed nami. W tym roku obchodzimy 20-lecie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu.  W związku z zamknięciem Sceny Na Woli, na której to byliśmy od początku istnienia Festiwalu, niespodziewanie rozpoczynamy podróż po warszawskich scenach teatralnych. Wieloletnia współpraca z Teatrem Dramatycznym dobiegła końca. Za wszystkie wspólne lata mocno dziękujemy.

Zmieniamy miejsce prezentacji naszego Festiwalu, a na ten rok zmieniamy również jego termin. 20. edycja odbędzie się w Warszawie w dniach 11-16 listopada 2020r.
Nowym miejscem prezentacji święta Sztuki Pantomimy będzie PROM KULTURY na Saskiej Kępie. Z ekscytacją wyczekujemy współpracy z tą piękną przestrzenią na warszawskiej mapie kulturalnej. Tam właśnie będziemy na Państwa czekać każdego festiwalowego dnia.

Będzie nam niezmiernie miło spotkać się z Państwem w tym wyjątkowym czasie.
Bartłomiej Ostapczuk - Dyrektor Artystyczny Festiwalu

UWAGA:
Obecna rzeczywistość, a zwłaszcza dynamiczne zmiany na płaszczyźnie dostępu do teatrów, wymuszają na nas dodatkowe obostrzenia. Nakaz zamknięcia widowni, który otrzymaliśmy, uniemożliwia spotkanie z Państwem na teatralnej sali.

Robimy co możemy, aby można było zobaczyć spektakle. W związku z brakiem możliwości wejścia do teatru spektakle będzie można obejrzeć na dwa sposoby:
- wszystkie przedstawiania za pomocą transmisji na żywo na profilu Facebook Prom Kultury Saska Kępa
- następnego dnia po przedstawieniu, poprzez dostęp do specjalnie przygotowanego dla VOD nagrania spektaklu ze sceny Promu Kultury. Wystarczy zalogować się na naszej platformie vod.mimowie.pl

​Wszystkie spektakle, zarówno transmisje na żywo jak i te umieszczane na platformie vod.mimowie.pl, można będzie obejrzeć całkowicie za darmo.

​Projekt współfinansuje M.st Warszawa
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Program Festiwalu na stronie www.mimefestiwal.pl