"Mimowie mówią" Ebook

"Mimowie mówią" ebook


Czy mimowie mówią? Na scenie – prawie nigdy. Prasa branżowa i rynek wydawniczy także nie rozpieszczają nas nadmiarem publikacji, które mogłyby przybliżyć widzom kulisy pracy aktorów i reżyserów – twórców pantomimy, a nade wszystko ich refleksje na temat tego zawodu, rzemiosła czy sztuki, gdyż każdy artysta na swój sposób określa miejsce pantomimy w jego życiu. Postanowiliśmy wykorzystać ten wyjątkowy, choć trudny czas pandemii i życia w oddaleniu od teatru i siebie nawzajem, aby poprosić naszych przyjaciół o zabranie głosu.

Oddajemy w Państwa ręce efekty naszej pracy: ebook, który powstał w ramach projektu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury . W ten sposób sztuka mimu będzie mogła po raz kolejny zaistnieć, tym razem w wirtualnej przestrzeni internetu poprzez unikalny cykl rozmów, w których zadaję te same pytania i daję naszym przyjaciołom możliwość swobodnej wypowiedzi.

Czym jest pantomima, skąd czerpać inspirację i czy sztuka mimu ma przed sobą przyszłość?

Wierzę, że ta lektura przybliży sposób myślenia twórców i pogłębi wiedzę na temat meandrów pracy artystów, których wielokrotnie spotykaliśmy na scenie podczas kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu, a także na warsztatach organizowanych przez Warszawskie Centrum Pantomimy.

Mam nadzieję, że ta publikacja będzie okazją do kolejnego, fascynującego spotkania z pantomimą.

Bartomiej Ostapczuk
 

Publikacja jest całkowicie darmowa, dostępna w języku polskim lub angielskim, wystarczy do nas napisać na adres: ebook@mimowie.pl określając format Ebooka (mobi, Epub, lub pdf).

Zapraszamy do zapisania się do newslettera Warszawskiego Centrum Pantomimy https://www.mimowie.pl/mailing by otrzymywać informacje o kolejnych planowanych działaniach, wydarzeniach, publikacjach.