Komedianci

Plenerowy spektakl teatru pantomimy.

Widzowie mają okazję powrócić do czasów, w których grupy artystów prezentowały swoje spektakle na ulicach i placach miejskich. 
Spektakl „Komedianci” jest bezpośrednim nawiązaniem do formy przedstawień jakie miały miejsce przed laty. 
Opowiada historię grupy ulicznych artystów, którzy od dawna nie mieli możliwości prezentowania swych umiejętności, podróżując jedynie z miejsca na miejsce wozem, w którym mieszkają.
Pewnego dnia całkiem niespodziewanie pojawiają się widzowie. Rozpoczyna się spektakl, w którym rzeczywistość sceniczna miesza się z ich osobistymi relacjami tworząc zaskakujące sytuacje. Przedstawienie w czasie którego na oczach widzów ozywają dawne pasje i dawne miłości.

Czy spektakl musi się skończyć? I co tak naprawdę jest  prawdziwą rzeczywistością oglądanych artystów? 
W spektakl „Komedianci” zostały wkomponowane sceny z legendarnego filmu „Enfants du Paradis” Marcela Carné z 1945 roku. Będzie więc można zobaczyć rodzaj pantomimy, który bardzo rzadko jeśli w ogóle ogląda się na świecie.

 

 

W „Komediantach” chcemy przywołać ducha dawnych ulicznych artystów, kuglarzy, aktorów, którzy całe swoje życie poświęcali na spektakle prezentowane przypadkowemu widzowi, których pasja i ekspresja działania urzekała swą prawdziwością, a ich umiejętności i pomysły nie pozwalały przejść obok obojętnie – mówi reżyser spektaklu Bartłomiej Ostapczuk. ​ ​

Zapraszamy na dynamiczny, komiczny spektakl, nie pozbawiony refleksji i tęsknoty za światem, którego już nie ma… Scenariusz, reżyseria, ruch - Bartłomiej Ostapczuk muzyka Collage
Występują: Ewelina Grzechnik, Paulina Szczęsna/ Olga Gąsowska, Karina Saczuk/ Szymon Filipowicz, Paulina Staniaszek, Jan Maciej Kraśniewski, Bartłomiej Ostapczuk.

Realizacja – Fundacja Centrum Pantomimy
Spektakl powstał w 2010 r. dzięki dotacji dzielnicy Wola M.St. Warszawy